+420 737 284 165 hchbludicka@gmail.com

Josefův Důl a Jizerské hory v létě

Od Jara do podzimu můžete v sedle horských kol urazit desítky kilometrů po půvabných lesních stezkách různé náročnosti. I proto se zde pravidelně druhou říjnovou neděli koná důležitý a široké veřejnosti známý cyklomaraton na horských kolech – Nova Author Cup. Sjezdovky a provozovatelé lyžařských areálů přes léto také nespí a nabízí na lanovkách a sjezdovkách letní doplňkový program. Jizerské hory spolu s Ještědským hřebenem se rozkládají na samém severu České republiky. Část hor se nachází na polské straně kde je nejvyšším vrcholem Wysoka Kopa se nachází na území Polska. Na české straně je nejvyšší horou Smrk (1124 m.n.m.). Příroda Jizerských hor uchvacuje svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními výtvory. Vyskytují se zde četná rašeliniště či oblasti pokryté smrkovým porostem tvořícím prales. Hory nabízí skvělé podmínky pro letní pěší i cyklo turistiku. V blízkém Jablonci nad Nisou je možnost zahrát si squash, tenis, bowling apod. Po náročném dni pak můžete jet relaxovat do aquacentra v Jablonci nad Nisou či Liberci.

Pěší turistika v Jizerských horách

Z Josefova Dolu od chaty Bludička můžete vyrazit na nespočet horských kratších i delších tůr. Několik tipů kam se v okolí Josefova dolu podívat jsme uveřejnili na stránce s výlety do okolí. Níže pak nabízíme podrobnou turistickou mapu v opravdu kvalitním rozlišení na které můžete nastudovat další trasy. Tako doporučujeme online turistické mapy na Mapy.cz, kde nově můžete hledat a měřit trasu i po turistických cestách.

Cykloturistika v Jizerských horách

Většína cyklovýletů v jizerských horách je v díky hornatému terénu hodně o kopcích. Dobré převody a neméně dobré brzdy se jistě budou hodit. Povrch cest je místy asfaltový, jinde je zpevněn panely nebo zhutněným perkem. Všechny trasy lze absolvovat při dostatečné míře opatrnosti na všech typech kol. U některých tras doporučujeme použít cyklobusy. Jeden z nich projíždí Josefovým Dolem. Pokud trávíte čas v Jizerských horách, ale nemáte sebou kolo, můžete využít služeb nejbližší cyklopůjčovny v Ski areálu Lucifer. Tamní půjčovna lyží přes léto nabízí možnost zapůjčení horských kol. Druhou půjčovnou, které je nedaleko, je Adler Ski Centrum v nedalekém Bedřichově.

Cyklobus

Cyklobusy vás zavezou do nádherných míst na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Vybrat si můžete ze dvou linek – z Jablonce na Jizerku nebo z Liberce do Bedřichova či Turnova. Více informací na portále kudyznudy.cz.

Cyklotrasa Josefodolská

Oblíbenou místní cyklotrasou je takzvaná Josefodolská. Jedná se o výlet na kole přes rozhlednu Královka, Josefův Důl, Mariánskohorské boudy, Kneipu i expozici sklářství na Kristiánově, v délce 26 km.

Průběh trasy:

  • Josefův Důl 
  • Kneipa 
  • Kristiánov
  • Nová Louka
  • Bedřichov
  • Josefův Důl 

Popis trasy:

Z Bedřichova vyjedeme na východ po trase 3020, která nás přes Královku a Josefův Důl dovede k rozcestí nad Antonínovem. Odbočíme vlevo a po trase 3022 dojedeme přes Kneipu a Kristiánov na Novou Louku. Odtud se do Bedřichova vrátíme po trase 3023.

ČT Author Cup

ČT Author cup je cyklistický závod, jenž se těší velké oblibě, se tradičně koná vždy v závěru sezóny a má start i cíl v Josefově dole. Více informací o závodu se dozvíte na jeho oficiálních stránkách. Trasu závodu však můžete využít třeba jako inspirací na cyklovýlet.

Už se těšíte na výlet?

Přijeďte k nám a můžete vyrazit