+420 737 284 165 hchbludicka@gmail.com

Josefův Důl a Jizerské hory v zimě

V zimním období nabízí okolní svahy lehké až středně těžké sjezdařské terény. Jsou vhodné především pro začínající lyžaře a rodiče s dětmi. Lze si odtud vyjet na dobře sjízdné kratší i delší běžecké tratě, propojené do všech jizerskohorských údolí a hřebenů. Jistě nikoho nepřekvapí, že je v obci aktivní oddíl běžeckého lyžování.

Ski areál Lucifer v Josefově Dole

Ski areál Lucifer je místem pro celou rodinu zalyžuje si zde jak roční capart tak zkušený lyžař. Všichni se vejdete na jeden kopec a všichni se můžete sejít na oběd v hospůdce nebo na čaj u prodejního okénka.

Sjezdovky, poloha a vybavení lyžařského areálu Lucifer

 • Povrch sjezdovky denně upravuje moderní rolba
 • Dostatek sněhu zajišťují sněhová děla.
 • Ski areál Lucifer je umístěn na úplném konci Josefova Dolu. Za areálem už je jenom les a přehrada.
 • Cesta míjící lyžařský vlek je klasickouběžkařskou trasou směrem k Jizerské magistrále. Tato cesta je celou zimu upravována.
 • Hospůdka “U vleku” je ideálním místem k ukončení túry a zahřátí u kamen.
 • Parkování ve Ski areálu Lucifer je zdarma

Lyžařské vleky ve ski areálu Lucifer

 • Lyžařský vlek Velký Lucifer
 • Lyžařský vlek Malý Lucifer
 • Lyžařský vlek Peklo

Více informací o skyarálu Lucifer se dozvíte na jeho stránkách.

Ski arál Bukovka

Ski areál Bukovka se nachází přibližně 10 minut nenáročné chůze od chaty Bludičky. Nabízí druhou nejdelší sjezdovku v Jizerských horách. Celková délka sjezdovek je 1140 m, převýšení 160 m a maximální. nadmořská výška je 810 m. V areálu najdete 2 lyžařské vleky s možností večerního lyžování. Svahy jsou denně technicky upravovány a v případě nedostatku sněhu i zasněžovány. Dvě parkoviště jsou přímo u areálu, Na sjezdovkách je občerstvení i sociální zázemí. V areálu je také lyžařská či snowboardová škola. Běžecké tratě začínají jen půl kilometru od sjezdovky.

Více informací na stránkách Areálu Bukovka.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák / Hrabětice a Bedřichov

Špičák

V zimě Tanvaldský Špičák nabízí 6,6 km sjezdových tratí, které jsou 100% pokryty systémem technického zasněžování a k přepravě na vrchol Špičáku slouží lanová dráha a 5 vleků.Ve ski areálu Tanvaldský Špičák, který je největším lyžařským areálem v Jizerských horách, je hlavním přepravním prostředkem pro lyžaře již od roku 2003 4-sedačková lanová dráha 4-CLF od firmy Doppelmayer. Jedná se o lanovku s neodpojitelnými sedačkami, kde Vám s nástupem pomáhá pojezdový pás. Dále Vás na vrchol dopraví kotvový lyžařský vlek od stejné firmy.

Severák / Hrabětice

Areál Severák je zimní středisko se službami zaměřenými na rodiče s dětmi. 5 km sjezdovek na loukách s mírným sklonem, talířové vleky, pojezdový koberec, lyžařská škola a dětská herna jsou základem pro perfektní vyžití začínajících lyžařů. V areálu Severáku naleznete 10 vleků a jeden pojezdový koberec. 9 vleků je typu poma a jeden, na sjezdovce Jih, je kotvový. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici.

Bedřichov

Ve ski areálu na Bedřichově naleznete 7 lyžařských vleků. 2 vleky z tohoto počtu jsou kotvové a zbylé typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku.

Více informací zimní sezoně a lyžování v areálech najdete na stránkách SkiJizerky.cz

Ski areál Harrachov

Harrachov je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Jeho horské klimatické podmínky způsobené uzavřením jižní strany Čertovou horou a relativní otevřenosti ze severních směrů Novosvětským průsmykem ho předurčují jako středisko zimních sportů a rekreace. I když nadmořská výška 680m (u kostela) není nijak ohromující, přesto je něco pravdy na tvrzení starousedlíků, že v Harrachově je půl roku chladno a půl roku zima.

Více informací o ski areálu Harrachov na jeho stránkách.

Běžecké tratě v Josefově Dole a okolí

Jizerská běžkařská magistrála

Jizerská lyžařská magistrála má vyznačeno pět základních tras, na které je možné nastoupit na jednom z osmi základních nástupních míst: Bedřichov, sedlo Maliníku, Jizerka, Smědava, Josefův důl, Hrabětice, Albrechtice a Jablonec n/N-Břízky.

Další napojovací běžecké trasy na Jizerskou lyžařskou magistrálu:

 • Nové Město p. Smrkem(Malá Strana) – Předěl – Smědava
 • Oldřichov, Na Pilách – Bílá Kuchyně – Hřebínek – Krásná Máří – Tetřeví Boudy – Čihadla
 • Oldřichov, Na Pilách – Bílá Kuchyně – Hřebínek – Kristiánov – Rozmezí – Čihadla
 • Oldřichov, Na Pilách – Bílá Kuchyně – Za Černou Nisou – Nová Louka – Kristiánov
 • Mýtiny – Údolí Jizery – Mořina (Jizerka)
 • Polubný, Václavíkova studánka – Sedlo pod Zámky – Mořina (Jizerka)
 • Polubný, Václavíkova studánka – Sedlo pod Zámky – Hraniční

Ski areál Lesana (Lucifer) nabízí upravené běžecké tratě v délce 500m až 3 km, z toho je 800 m osvětlených.

Už se těšíte na výlet?

Přijeďte k nám a můžete vyrazit